Koszyk jest pusty
Szybki kontakt
Kontakt audiosfera
Kontakt audiosfera
+48 666 963 999
+48 500 240 420
+48 888 640 620
Kontakt audiosfera
Czynne:
Pn 10:00-17:00
Wt 10:00-17:00
Śr 12:00-20:00
Cz 10:00-17:00
Pt 10:00-17:00
Wysyłka
Wysyłka w 24 godziny
Gwarancja super ceny
Zakupy na raty
Opineo.pl

https://audiosfera.eu/certyfikaty/opineocertyfikat.png

Polecane przez skapiec.pl

skapiec

     Instalacje A/V:
upload/projektowanie.jpg
 
     Współpracujemy z:
 

 

https://www.eraty.pl/gfx/eraty/_thumbs/pl/santanderdopobrania/36/6/3/eraty_254x83_white_2,klyWeqWhZmJFsA.png

leaselink

GoldenEar Triton Five

Czas dostępności: Dostępny do 2 dni

Waga: 18 kg

Wymiar: 20,63cm x 31,43cm x 112,4cm

Producent: GoldenEar

GoldenEar Triton Five | Kolumna Głośnikowa | Gwarancja PL | Dostawa GRATIS | Autoryzowany DEALER Szczecin na stronie producenta

7050.00
Kolor:
czarny
sztuk
+
-
Bezpieczne płatności
Oblicz raty Credit Agricole Raty

AUDIOSFERAhttp://audiosfera.eu/certyfikaty/gnc.pngAUDIOSFERAhttp://audiosfera.eu/certyfikaty/dd.pngAUDIOSFERAhttp://audiosfera.eu/certyfikaty/mows.pngAUDIOSFERA

 

Kolumna podłogowa GoldenEar Triton Five

 

Kolumny głośnikowe z serii Triton ustanowiły nowe standardy jakości i wartości sprzętu high-end, otrzymując niezliczoną ilość nagród branżowych na całym świecie. Modele Triton One, Two i Three są wyposażone we wbudowane subwoofery. Triton Seven były pierwszymi głośnikami, które nie posiadały tej opcji. Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy nowy model - Triton Five - stanowiący jakościowy krok naprzód, w stosunku do bestsellera i dwukrotnego zdobywcy nagrody „Produkt Roku”, głośnika Triton Seven.

„Tritony Five skradły show … brzmiały obscenicznie dobrze.”
-- Jerry Del Colliano, Home Theater Review

Nowy Triton Five jest większą wersją głośnika Triton Seven, posiadającą pogłębiony zakres dynamiki i jeszcze niższe rozciągnięcie basu. Dodatkowo, wprowadzenie kilku istotnych udoskonaleń, które zostały zaczerpnięte z programu rozwojowego najbardziej zaawansowanego głośnika GoldenEar - Triton One – skutkuje lepszym obrazowaniem dźwięku, a także jego bardziej wyrafinowaną ogólną prezentacją. Tak jak w przypadku modelu Seven, głośnik prezentuje zdumiewająco głęboką i pełną mocy jakość niskich tonów, która wynika z połączenia zaawansowanej technologii przetworników z wysoko rozwiniętą, wyrafinowaną technologią doładowania basu, opracowaną przez producenta. Tak samo, jak wszystkie głośniki z rodziny Triton, nowe Triton Five będą idealnym rozwiązaniem zarówno dla systemów dwukanałowych najwyższej jakości, jak i kompletnych, wielokanałowych systemów surround i Kina Domowego.

Unikalny kształt obudowy Tritonów Five jest jednocześnie rozwiązaniem zamierzonym pod względem akustycznym, jak i wyjątkowo atrakcyjnym wizualnie. Nachylenie przedniej ściany głośnika pozwala precyzyjnie wyrównać czasowo odpowiedź przetworników w stosunku do położenia uszu w pozycji odsłuchowej. Nierównoległe ustawienie względem siebie ścian przedniej i tylnej, z kolei, wpływa na polepszenie kontroli wewnętrznych fal stojących. Oczywiście, nierównoległe ustawienie ścian bocznych i skośna powierzchnia górna głośnika zapewniają podobne korzyści akustyczne i również świetnie się prezentują. Precyzyjna i całkowicie oderwana od obudów głośnikowych charakterystyka obrazowania Triton Five jest pogłębiona przez zastosowanie w konstrukcji wąskiej ściany przedniej, a także nie wprowadzającej dyfrakcji osłony materiałowej, która również służy jako dodatkowy element wytłumiający obudowę. Dodatkowo, estetycznie ukształtowana podstawa w kolorze piano-black w wyraźny sposób wpływa na polepszenie stabilności dynamicznej głośnika.

„Tritony Five dogłębnie zatrzęsły podwalinami świata kolumn głośnikowych … dostarczając muzyczną rozkosz, za którą niektórzy są w stanie zapłacić kwotę powyżej 10000 $.”
--Caleb Denison, Digital Trends

Tak jak w przypadku Tritonów One, Two i Seven, w konstrukcji Triton Five wykorzystano konfigurację D’Appolito – gdzie dwa głośniki nisko/średniotonowe sąsiadują od góry i od dołu z uznaną już konstrukcją GoldenEar, wstęgowym przetwornikiem wysokotonowym High Velocity Folded Ribbon Tweeter, który stosowany jest zarówno we wszystkich modelach z serii Triton, jak i innych konstrukcjach głośnikowych tego producenta. Przetwornik wysokotonowy HVFR działa nieco inaczej, niż w przypadku tradycyjnych głośników wstęgowych, gdyż powietrze ściskane jest pomiędzy fałdami głośnika, a nie zasysane i wypychane, co pozwala na znacznie lepsze dopasowanie dźwięku głośnika do impedancji otaczającego go powietrza. Rezultat jaki dzięki temu uzyskujemy, to znakomite rozciągnięcie wysokich tonów połączone z jedwabiście gładkim, nie męczącym charakterem dźwięku, co stanowi cechę zarówno unikalną, jak i niezwykłą. Przetworniki nisko/średniotonowe o średnicy 6”, z ciśnieniowo odlewanym koszem, zostały oparte na konstrukcji przetworników opracowanych w kanadyjskim oddziale firmy, mieszczącym się w Arnprior i wykorzystano je wcześniej przy projekcie wielokrotnie nagradzanych głośników Aon 2. Zostały one specjalnie zaprojektowane pod kątem jak największego wychylenia membrany, aby uzyskać wybitny zakres dynamiki i wyjątkowo głęboką odpowiedź basu. Dodatkowo, precyzyjnie wyprofilowana membrana głośnika, wykonana ze specjalnej masy polipropylenowej oraz unikalna technologia klejenia wierzchołkowego, skutkuje uzyskaniem znakomitej czystości i charakterystycznym dla dźwięku high-definition, poczuciem obecności średniego zakresu tonalnego.

„Wartość jaką otrzymujemy za te pieniądze, po prostu wymyka się jakimkolwiek porównaniom.”
-- Chris Martens, HiFi+

Również jak w przypadku Tritonów One, głośnik Triton Five posiada cztery, zamontowane po obu stronach obudowy, radiatory infradźwiękowe (po dwa na stronę, inercjalnie zbalansowane), które umieszczono tuż nad poziomem podłogi, w celu optymalnego sprężenia z akustyką pomieszczenia odsłuchowego.  Ten ogromny wzrost powierzchni sprzężenia najniższego basu, w porównaniu z konstrukcją Triton Seven, w połączeniu z większymi rozmiarami obudowy i większymi przetwornikami, pozwala dostarczyć pozbawiony zniekształceń subwooferowy bas, ze smukłego, pasywnego głośnika o atrakcyjnych wymiarach. W konstrukcji modelu Five wykorzystano specjalnie opracowaną technologię doładowania niskich tonów w zależności od częstotliwości (Frequency Dependent Bass Loading Technology), taką samą, jak wcześniej zastosowano w modelu Seven. Dodatkowo, głośnik model Five wykorzystuje unikalny zestaw zwrotnic o zbalansowanej topologii rozmieszczenia, który po raz pierwszy zastosowano w modelu One, oraz kondensatory polipropylenowe, w celu uzyskania najwyższej możliwej rozdzielczości dźwięku.

 


 

Dane Techniczne:

Przetworniki:

Cztery płaskie radiatory infradźwiękowe, 8˝

Dwa przetworniki nisko/średniotonowe o odlewanych koszach, 6"

Wstęgowy przetwornik wysokotonowy typu HVFR™
Sprawność: 90 dB
Pasmo Przenoszenia: 25 Hz-35 kHz
Impedancja: 8 omów
Wymiary: 8,1/8” (20,63 cm) Szer. x 12,3/8” (31,43 cm) Gł. x 44,1/4” (112,4 cm) Wys.
Waga:

40 lbs (18,14 kg)

Gwarancja

Autoryzowana Gwarancja Polskiego Dystrybutora GoldenEar 24 miesiące (audiofast FAST M. J. Orszańscy sp. j.)

certyfikaty/audiofast.jpg

:
:
:
:
:
:
:
:
:
: