Koszyk jest pusty
Szybki kontakt
Kontakt audiosfera
Kontakt audiosfera
+48 666 963 999
+48 500 240 420
+48 888 640 620
Kontakt audiosfera
Czynne:
Pn 10:00-17:00
Wt 10:00-17:00
Śr 12:00-20:00
Cz 10:00-17:00
Pt 10:00-17:00
Wysyłka
Wysyłka w 24 godziny
Gwarancja super ceny
Zakupy na raty
Opineo.pl

https://audiosfera.eu/certyfikaty/opineocertyfikat.png

Polecane przez skapiec.pl

skapiec

     Instalacje A/V:
upload/projektowanie.jpg
 
     Współpracujemy z:
 

 

https://www.eraty.pl/gfx/eraty/_thumbs/pl/santanderdopobrania/36/6/3/eraty_254x83_white_2,klyWeqWhZmJFsA.png

leaselink

PrimaLuna Evo 400 Integrated

Czas dostępności: Dostępny do 2 dni

Waga: 31 kg

Wymiar: 405x385x205

Producent: PrimaLuna

PrimaLuna Evo 400 Integrated | Wzmacniacz Lampowy | Autoryzowany Dealer Szczecin na stronie producenta

26210.00
sztuk
+
-
Bezpieczne płatności
Oblicz raty Credit Agricole Raty

PrimaLuna Evo 400 Integrated | Lampowy Wzmacniacz zintegrowany

EVO 400 Integrated jest bezpośrednim następcą modelu Dialogue HP Premium Integrated, którego z kolei konstrukcja wywodzi się z budzących podziw dekadę temu wzmacniaczy DiaLogue One i DiaLogue Two. Obydwa wspomniane modele Dialogue otrzymały więcej nagród i wyróżnień, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. O tych starszych modelach wzmacniaczy PrimaLuna pisano wiele. Pojawiła się entuzjastyczna recenzja, napisana przez Sama Telliga z magazynu Stereophile i w rezultacie ulokowanie wzmacniacza w klasie A, co oznacza „najlepszy, bez względu na koszty”. Równie znakomitą recenzję napisał Dick Olsher, z The Absolute Sound, którą zakończył stwierdzeniem „To mój aktualny punkt odniesienia w grupie zintegrowanych wzmacniaczy lampowych”. Dick Olsher uchodzi za autorytet w kwestii wzmacniaczy lampowych. To zaszczyt, że uważa tę konstrukcję za najlepszą, jaką kiedykolwiek testował.

Zaraz potem, magazyn The Absolute Sound przyznał PrimaLunie nagrodę wydawcy – Editor’s Choice Award 2014. Nie można także pominąć opinii Dean’a Seislove, z Positive Feedback. Zamieścił on również świetną recenzję i przyznał nagrodę Writer's Choice Award. Jednak to wrzawa, jaką wzniecili audiofile na całym świecie, wyniosła DiaLogue Premium na pozycję urządzenia, które po prostu pragnie się posiadać.

Usprawnienia, jakie zostały wniesione do konstrukcji Dialogue HP Premium Integrated, obejmowały zwiększenie mocy i rozmiarów transformatora wyjściowego, powiększenie układu Adaptive AutoBias, a także wszystkich obwodów, jakie są niezbędne do napędzenia ośmiu lamp w stopniu wyjściowym (zamiast czterech). Moc jest podwojona i zwiększa się także atak niskich tonów.

Teraz najnowszy model EVO 400 Integrated wnosi kolejny postęp w stosunku do swojego znakomitego poprzednika w wielu płaszczyznach.

AC OFFSET KILLER przyprawia o dreszcze. Na przykład wtedy, gdy muzyka pojawia się na tle tak czarnym, że myślisz ‚Jak to w ogóle możliwe?’ Masywne transformatory toroidalne nawijane specjalnie na zamówienie Prima Luna są bardzo ciche i emitują niewiele zakłóceń. Ale to i tak za mało. Inżynierowie Prima Luna opracowali układ AC OFFSET KILLER, który obniża szum transformatora do poziomu, o którym inni producenci nawet nie marzą. Niezależnie od tego, jak zły jest prąd zasilania. Rezultat? Poczucie przestrzeni. Faktura. Wybrzmienia strun trwające całą wieczność. AC OFFSET KILLER zadziwia i powala.

AUTO BIAS jest w zasadzie regulacją biasu katody. To popularna, najtańsza metoda. Można ją znaleźć w popularnych wzmacniaczach estradowych, ale i w high-endowych komponentach kosztujących sto tysięcy złotych i więcej… Redukuje ona dostępną moc wyjściową wzmacniacza i jest wymagająca dla lamp. Skraca czas ich życia i zwiększa ryzyko zwarć w układzie oraz niszczących skutków awarii lamp. Układ Adaptive Auto Bias opracowany przez firmę Prima Luna to prawdziwie nowoczesna technologia, która opiera się o szereg czujników monitorujących pracę lamp i ułatwiających prowadzenie regulacji w czasie rzeczywistym.

Co więcej, to JEDYNY układ tego typu na świecie. Działa on w sposób ;adaptacyjny’ redukując stres lamp przy większych poziomach głośności. Zmniejsza, przy tym, poziom zniekształceń o 50% i znacznie wydłuża trwałość lamp. Układ Adaptive Auto Bias jest całkowicie pasywny i leży poza ścieżką sygnału. Rezultatem jego działania jest praktycznie bezobsługowa praca wzmacniacza, długi czas życia lamp oraz minimalny poziom zniekształceń. No i oczywiście zadziwiające brzmienie.

Jest to również rozwiązanie wyjątkowo elastyczne. Pozwala bowiem na wykorzystanie większości lamp obecnych aktualnie na rynku. Układ jest nawet wyposażony w możliwość precyzyjnego dopasowania do lamp EL34 oraz KT88/KT120/KT150.

Dane Techniczne:

  EVO400
Moc w trybie ultraliniowym
(lampy EL34)
2 x 70W
Moc w trybie triodowym
(lampy EL34)
2 x 38W
Wejścia stereo 5 x RCA
Wejście HT bypass ✔ RCA
Wyjścia głośnikowe 4/8 Ohm
Wyjście subwoofera
Wyjście Tape Out
Wyjście słuchawkowe
Pasmo +/- 1dB 9Hz–50kHz
Pasmo +/- 3dB 8Hz–68kHz
THD (1W) <0,1%
Stosunek S/N  93dB
Impedancja wejściowa 100 kOhm
Czułość wejściowa (EL34) 320mV
Zużycie energii (EL34) 255W
Szwajcarskie okablowanie
Rezystory TAKMAN
Kondensatory DuRoch
AC Offset Killer
Przełącznik trybu
ultralinear na triodowy
Wejścia SuperQuiet 
Zdalne sterowanie ✔ pełne
Obsługa lamp KT150
Adaptive AutoBias
Okablowanie
point-to-point
Wskaźnik sprawności lampy
Transformatory
szerokopasmowe

największe
Transformatory toroidalne
największe
Potencjometry ALPS Blue Velvet
Lampy 6 x 12AU7
8 x EL34
Wymiary (mm) 405x385x205
Ciężar netto 31 kG

 

Gwarancja

Gwarancja AUDIOFAST M.J. Orszańscy sp. j.

 

:
:
:
:
:
:
:
:
:
: