Koszyk jest pusty
Szybki kontakt
Kontakt audiosfera
Kontakt audiosfera
+48 666 963 999
+48 500 240 420
+48 888 640 620
Kontakt audiosfera
Czynne:
Pn 10:00-17:00
Wt 10:00-17:00
Śr 12:00-20:00
Cz 10:00-17:00
Pt 10:00-17:00
Wysyłka
Wysyłka w 24 godziny
Gwarancja super ceny
Zakupy na raty
Opineo.pl

https://audiosfera.eu/certyfikaty/opineocertyfikat.png

Polecane przez skapiec.pl

skapiec

     Instalacje A/V:
upload/projektowanie.jpg
 
     Współpracujemy z:
 

 

https://www.eraty.pl/gfx/eraty/_thumbs/pl/santanderdopobrania/36/6/3/eraty_254x83_white_2,klyWeqWhZmJFsA.png

leaselink

Musical Fidelity M5si

Czas dostępności: Dostępny do 2 dni

Waga: 14.6 kg

Wymiar: 10 x 44 x 40.5 cm

Producent: Musical Fidelity

Musical Fidelity M5si | Wzmacniacz zintegrowany | Dealer SZCZECIN na stronie producenta

9799.00
sztuk
+
-
Bezpieczne płatności
Oblicz raty Credit Agricole Raty

Musical Fidelity M5si | Wzmacniacz Zintegrowany

Halfway home

Nowe wzmacniacze Musical Fidelity z oznaczeniami MSi to jak dotychczas dwa modele, które zyskały sobie bardzo dużą przychylność użytkowników i recenzentów. M3si oraz M6si to spadkobiercy ponad 30-letniego doświadczenia firmy w produkcji najwyższej klasy sprzętu audio. Oba wzmacniacze dzieli dość duża przepaść w kwestii mocy, jaką dysponowały: 85W M3si wobec potężnego 220W M6si. Aby zapełnić tę lukę powstał nowy model M5si o mocy 150W.

Klasyki się nie zmienia

Pewne trendy i wzorce utrwalają się w kulturze nie przez ciągłą fluktuację, ale przez stałość, niezmienność oraz rozwój poprzez twórcze przepracowanie. Historia produktów Musical Fidelity pokazuje, że idea konsekwentnego dopracowywania wielokrotnie sprawdzonych rozwiązań oraz dostosowywania ich do obecnych wymogów jest firmie wyjątkowo bliska. Od klasycznego A1 – pierwszego wzmacniacza Anthonyego Michaelsona – przez potężnego Titana do legendarnej NuVisty, urządzenia produkowane przez Brytyjczyków są modelowym przykładem klasycznych wzmacniaczy stereo w jak najlepszym rozumieniu tego sformułowania. Nie inaczej jest z M5si.

Tylko to, co konieczne

Solidna, metalowa obudowa z dużym potencjometrem regulującym poziom głośności na środku frontowego panelu. Oprócz tego włącznik, 6 przycisków wyboru źródła oraz dioda podczerwieni. W M5si nie znajdziemy nic niepotrzebnego.

Tradycja i współczesność

Na tylnym panelu zainstalowano w przeważającej większości złącza analogowe – 4 pary wejść RCA, jedno wyjście liniowe oraz wyjście przedwzmacniacza, pracującego w klasie A. Po drugiej stronie znajdziemy owoc zamiłowania do winylu, którego nie kryje założyciel firmy. Każdy topowy wzmacniacz Musical Fidelity wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy oparty o podzespoły super popularnego przedwzmacniacza gramofonowego serii V90.

Nie oznacza to jednak, że M5si to tylko analog. Wejścia analogowe uzupełnia asynchroniczne wejście USB-B zdolne obsłużyć sygnał w jakości do 24-bit/96kHz. Przy dzisiejszych możliwościach technicznych, gdzie aplikacje strumieniowe – jak TIDAL – oferują znakomitej klasy brzmienie, takie rozwiązanie jest całkowicie zrozumiałe. Dzięki temu M5si jest sprzętem uniwersalnym, przygotowanym na współczesne wyzwania.

W tle Nu-Vista 800

Konstrukcyjnie M5si składa się z dwóch niezależnych monobloków z oddzielnym przedwzmacniaczem. Wszystko zmontowane jest na jednej płycie PCB. Duże znaczenie ma fakt, że M5si był zaprojektowany zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży serii Nu-Vista 800. W konsekwencji niektóre rozwiązania montażowe zastosowane w najwyższych, topowych urządzeniach firmy zostały wykorzystane również w M5si. Waga M5Si to 15 kilogramów, zaś maksymalne zużycie prądu może sięgnąć nawet 450W.

Brzmienie

M5si oferuje brzmienie zbliżone do M6si, tzn o dojrzałej, szlachetnej barwie i stonowanym, neutralnym charakterze przy zachowaniu dużego zapasu mocy, który skutkuje dynamiką i zejściem basu we właściwych momentach. Szczególną uwagę przykuwa niezwykle szlachetna góra pasma – rozdzielcza bez grama ostrości, nawet w przypadku odsłuchu na kolumnach o wyraźnie wzmocnionych wysokich tonach. Majstersztykiem, jak zawsze w przypadku wzmacniaczy Musical Fidelity pozostaje średnica – bliska, detaliczna, ocieplona, gęsta i doskonale wypełniona. Stąd M5si w dalszym ciągu wpisuje się w nadrzędną maksymę marki: wierny muzykalności. Całość przekazu jest bardzo bliska i wyśmienicie kontrolowana, dzięki bardzo wydajnej sekcji zasilającej.

 

Moc ciągła (RMS) 150W
Typ Tranzystorowy
Klasa wzmacniacza AB
Kontrola tonów NIE
Wbudowany DAC TAK
Przedwzm. gramofonowy TAK
Stosunek sygnał/szum 100dB
Zniekształcenia THD 0.010%
Pasmo przenoszenia 10 - 20.000Hz
Napięcie wejściowe MM 3mV
Impedancja wejściowa 50.000 Ohm
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA ------
Wejście USB Apple iPhone/iPod NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA ------
Wyjścia 2xRCA liniowe 1
Wejścia 2xRCA liniowe 4
Wyjście słuchawkowe Brak
Trigger TAK 1
Inne złącza USB
Kolor Ciemny
  Jasny
Wyjście subwooferowe NIE
Wyjścia głośnikowe 1 komplet
Wyjście pre-out wyjście 2xRCA
INNE asynchroniczne wejście USB-B 24 bit/96kHz
: brzmienie klasy audiofilskiej
: praktycznie wyeliminowane zniekształcenia jitter
: w zestawie pilot z 2 bateriami alkaliczno-manganowymi
: bezwarunkowa stabilność, wysteruje każde kolumny
: znakomita jakość wykonania
Pilot TAK
Wysokość 10cm
Szerokość 44cm
Głębokość 40.5cm
Waga 14.6kg
Gwarancja 24 miesiące

 

Recenzent:
Skrót recenzji:
Musical porusza się z wyczuciem i oddaje zmiany w najlepszych proporcjach. W zakresie niskotonowym jest dla konkurentów niedościgniony; basu wcale nie jest bardzo dużo chwilami wydaje się wręcz, że M5si zachowuje pewną powściągliwość, co jest jednak cechą wielu bardzo mocnych wzmacniaczy. Dokładność i spokój jest nadrzędną cechą M5si grającego bez wysiłku, a zawsze punktualnie. zobacz więcej...
Czystość, wysoka dynamika, kontrola nad kolumnami i świetne wyrównanie pasma, to główne cechy testowanego wzmacniacza. Urządzenie jest bardzo przezroczyste. zobacz więcej...
M5si jest wzmacniaczem, który zapewnia to, co powinna oferować integra zaprawie dziesięć tysięcy złotych: detaliczne i rozdzielcze brzmienie poparte właściwie reprodukowaną dynamiką, niezależnie od skali. Monumentalnie brzmiący bas dozowany jest jednak kulturalnie i adekwatnie do określonego stylu muzycznego. zobacz więcej...

Gwarancja

certyfikaty/rafkomusicalfidelity.jpg

:
:
:
:
:
:
:
:
:
: