Koszyk jest pusty
Szybki kontakt
Kontakt audiosfera
Kontakt audiosfera
+48 666 963 999
+48 500 240 420
+48 888 640 620
Kontakt audiosfera
Czynne:
Pn 10:00-17:00
Wt 10:00-17:00
Śr 12:00-20:00
Cz 10:00-17:00
Pt 10:00-17:00
Wysyłka
Wysyłka w 24 godziny
Gwarancja super ceny
Zakupy na raty
Opineo.pl

https://audiosfera.eu/certyfikaty/opineocertyfikat.png

Polecane przez skapiec.pl

skapiec

     Instalacje A/V:
upload/projektowanie.jpg
 
     Współpracujemy z:
 

 

https://www.eraty.pl/gfx/eraty/_thumbs/pl/santanderdopobrania/36/6/3/eraty_254x83_white_2,klyWeqWhZmJFsA.png

leaselink

KEF Muon

Czas dostępności: Dostępny w 2-4 dni

Waga: 115 kg

Wymiar: 2000 x 600 x 380 mm

Producent: KEF

KEF Muon | Kolumna Podłogowa | Dostawa GRATIS | AUTORYZOWANY Dealer SZCZECIN na stronie producenta

460000.00
Kolor:
aluminium
sztuk
+
-
Bezpieczne płatności
Oblicz raty Credit Agricole Raty

AUDIOSFERAhttp://audiosfera.eu/certyfikaty/dd.pngAUDIOSFERAhttp://audiosfera.eu/certyfikaty/mows.pngAUDIOSFERA

 

KEF Muon | Kolumna Podłogowa

 

Na świecie jest tylko kilka projektów, których głównym celem jest skonstruowanie produktu doskonałego. Taka właśnie idea przyświecała połączeniu potencjału najnowocześniejszej technologii dźwiękowej firmy KEF z przyciągającymi zmysły organicznymi formami wizjonera i projektanta Rossa Lovengrove'a.

Głośnik Muon jest zbudowany z odlewanej blachy aluminiowej, tworzonej w procesie podobnym do formowania próżniowego. Koncepcja zakłada wykorzystanie plastycznych arkuszy podgrzewanego aluminium w celu uzyskania niemożliwych do osiągnięcia inną metodą kształtów. Ostateczny kształt głośników jest rezultatem osiągnięcia punktu stycznego pomiędzy estetyką projektu Rossa Lovengrove'a i fizyką dźwięku. W procesie projektowania przyjęto założenie, wedle którego projektant „rzeźbi” w dźwięku ubierając technologię w formę docelową, uzyskaną w trakcie ewolucyjnego procesu potwierdzającego jej słuszność.

 


The Muon Story | 04:56


Od czasu wyprodukowania głośnika, inżynierowie firmy KEF odkrywali nowe sposoby wydobywania jeszcze większej ilości szczegółów z technologii KEF w ciągłym dążeniu do odkrywania innowacyjnych sposobów odtwarzania realistycznej, żywej muzyki. Wraz z pojawieniem się kolejnego flagowego modelu głośników KEF, Blade, nadarzyła się idealna okazja do dalszej poprawy sprawności technologicznej modelu Muon poprzez użycie przełomowej innowacji firmy KEF – układu Uni-Q o punktowym źródle dźwięku. Pozwoliło to na ulepszenie kombinacji dwóch projektów w duchu najnowszego trendu firmy KEF – bezproblemowej integracji całego układu głośników.

 

Efekty tej starannej przebudowy są imponujące - ponadprzeciętna dynamika, precyzja i jakość czystego dźwięku o obszarze odsłuchu, z którym nie może równać się żaden konwencjonalny głośnik. Głośniki Muon jeszcze bardziej niż przy wypuszczeniu ich pierwszej edycji ugruntowały swoją pozycję najbardziej niezwykłego głośnika, jaki kiedykolwiek zaprojektowano i wyprodukowano, nie wspominając o współczesnej, artystycznej formie odzwierciedlającej styl życia w XXI wieku. Występujący w limitowanej edycji 100 sztuk, Muon jest bezsprzecznie szczytowym osiągnięciem projektowania i technologii głośników.

 

Parametry akustyczne

  • Zespół przetworników Uni-Q:
  • Głośnik średniotonowy: 1 x 125mm (5”) z kopułką hybrydową Li-Mg-Al/LCP
  • Głośnik wysokotonowy: 25mm (1”) z kopułką aluminiową i „mandarynkowym” falowodem firmy KEF
  • Cztery jednostki niskotonowe 250 mm z systemem neodymowych magnesów o bardzo niskim poziomie zniekształceń dźwięku
  • Jedna jednostka średnio-tonowa 250 mm z systemem neodymowych magnesów o bardzo niskim poziomie zniekształceń dźwięku, funkcją dopasowania odpowiedzi oraz obudową chromowaną w technologii phase plug.
  • Dwie tylne jednostki nisko-tonowe 250 mm do sterowania niskimi częstotliwościami.

Obudowa

  • Zamknięta obudowa wykonana z profilowanego aluminium o grubości 6 mm, wewnętrznie połączona z dołączonymi tłumiącymi elementami.

 

Przegląd technologii głośników Muon

Muon to czterodrożny system głośników połączony z głośnikami basowymi o niesamowitej mocy, którego sekret tkwi w zwrotnicach. To wszystko sprawia, że głośniki te są wyjątkowe i lepsze niż inne. Dostępne są także wysoko- i średniotonowe modele, gdzie niektóre elementy użyte w technologii Muon zostały również zastosowane, jako kluczowe . Połączenie tej technologii z wyjątkową formą głośników Uni-Q, nadzwyczajną konstrukcją dostarcza pełnego i głębokiego dźwięku łączącego się z otoczeniem. Firma KEF zastosowała także technologię Acoustic Compliance Enhancement (ACE) , która pozwala skuteczniej uzyskiwać podwojony dźwięk. Proces ten jest możliwy dzięki adsorpcji, czyli wiązania cząsteczek tlenu i węgla. Dwie dodatkowe zwrotnice basowe umieszczone w tylnej części głośników Moun pomagają wytwarzać niezwykle czysty i przestrzenny dźwięk, który łączy się z echem i innymi efektami pomieszczenia . Wreszcie doskonale wytłumiona aluminiowa obudowa o grubości 6 mm zapewnia całkowicie sztywną konstrukcję, która minimalizuje wszystkie zakłócenia występujące w postaci wibracji dźwiękowych.

Andrew Watson, szef sekcji akustycznej KEF, powiedział — „ Chcieliśmy sprawdzić granice naszych standardów technologicznych i zaoferować jeszcze więcej. Wynikiem tego jest nieporównywalny z żadnym innym rozwiązaniem głośnik, który oferuje niewyobrażalną jakość dźwięku zwłaszcza dla miłośników muzyki i prawdziwych audiofilów”.

 

Uni-Q

Opatentowane systemy głośników Uni-Q typu „sit anywhere” zawierają głośnik wysokotonowy umieszczony w akustycznym centrum głośnika średniotonowego. Dzięki temu oba te elementy działają jako pojedyncze jednostki, emitując dźwięk, który jest szeroko rozprzestrzeniany w całym pomieszczeniu. Rzeczywistą korzyścią jest wspaniały dźwięk, który można poczuć, stojąc w jakimkolwiek miejscu pomieszczenia, w którym znajduje się głośnik. Eliminuje to również efekt „ sweet spot”, czyli miejsca o największym nasileniu mocy dźwięku.

 

ACE

(Technologia akustycznego dostosowania, ACE — Acustic Compliance Enhancement) Firma KEF stara się zwiększyć efektywność i głośność (zatem i moc wyjściową) głośników basowych. Dąży do uzyskania tego efektu, dodając cząstki aktywnego węgla. Ich charakterystyka adsorpcji pozwala zredukować rezystancję związaną z ruchami głośnika stożkowego. Technologia ACE pozwala głośnikom brzmieć tak, jakby były dwukrotnie większe. Jest to zdanie zarówno subiektywne, jak i obiektywne.

 

Gwarancja

Autoryzowana Gwarancja wyłącznego dystrybutora KEF na Europę (GP Acoustics GmbH)


certyfikaty/KEFlogo.jpg


Uwagi o produkcie

Cena za sztukę. Sprzedawane wyłącznie w parach.

:
:
:
:
:
:
:
:
:
: